Ar žinojote, kad egzistuoja tokie teisės aktai, kurie apsaugo jus darbant? Teisės, kurios gina jus, kuomet ieškote darbo. Teisės, kurios galioja visu jūsų karjeros ir gyvenimo laikotarpiu, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, negalės , kilmės ar seksualinės orientacijos.
Visos šios teisės yra įtvirtintos Europos socialinių teisių paramos ir jos veiksmų plane, kurį patvirtino visos ES šalys. Veiksmų plane nustatyta, ką valstybės narės ir ES gali padaryti, kad paramos principai būtų įgyvendinti.
Tačiau ne visuomet lengva suprasti, kokie tai teisės aktai ir kaip galima jais pasinaudoti, kad pagerintumėte savo sąlygas, arba kur kreiptis, kai reikia daugiau pagalbos.
Šiame puslapyje pateikiama informacija, padedanti suprasti savo teises ir kaip jomis pasinaudoti, kad susikurtumėte gyvenimą, karjerą ir šeimą, kurie atitiktų jūsų poreikius bei norus.
4 savaitės mokamų atostogų per metus garantuojama kiekvienam darbuotojui
33% direktorių bendrovių valdybose turi būti
14 savaičių motinystės atostogų
60% vidutinio grynojo darbo užmokesčio kaip minimalus darbo užmokestis
640 000 žmonių studijavo, mokėsi arba savanoriavo užsienyje pagal „Erasmus+“ 2020 m.
Informacijos paieška savo šalyje
Kiekvienoje ES šalyje dirba daug įvairių tarnybų, kurių tikslas – padėti jums. Būtent jos gali suteikti daugiau informacijos ir patarimų, susijusių su įgūdžiais, šeima, pajamomis, darbu ir lygybe kiekvienoje valstybėje narėje.
Įtrauktos visos valstybės narės
Per 2021 m. gegužės mėn. vykusį aukščiausiojo lygio susitikimą socialiniais klausimais Porto mieste, ES šalys patvirtino savo įsipareigojimą įgyvendinti socialinius tikslus, iki 2030 m:
Bent 78% 20-64 metų amžiaus žmonių turėtų turėti darbą iki 2030 m.
Bent 60% suaugusiųjų turėtų dalyvautų mokymuose kasmet iki 2030 m.
Bent 15 milijonų žmonių, kuriems gresia skurdas arba socialinė atskirtis, būtų mažiau iki 2030 m.
Nori daugiau sužinoti apie savo šalies nacionalinius tikslus? Daugiau informacijos čia.
Istorijos
ES finansuojamas projektas padėjo Emanuelio įmonei išnagrinėti ir pertvarkyti savo veiklą, suteikiant jam daug geresnę darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
Dėl ES finansuojamo projekto Juha galėjo rasti veiksmingų būdų, kaip darbe susitvarkyti su autizmu.
ES finansuojamo projekto dėka Rita atidarė grožio saloną, apie kurį visada svajojo.
Atvykusi į Švediją, Lindelva dalyvavo ES finansuojamame projekte, kuris padėjo jai patobulinti įgūdžius ir susirasti tinkamą darbą.