Program Erasmus Global oferuje możliwość zdobycia umiejętności niezbędnych do prowadzenia małej firmy na rynku międzynarodowym. Pozwala również na wymianę doświadczeń i współpracę z przedsiębiorcami ze Europy i świata.
Odwiedź serwis informacyjny Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia, w którym Ministerstwo Rodzinyi Polityki Społecznej oraz powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy publikują informacje adresowane dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a także samych pracodawców.
Na stronie Eurodesku znajdziesz bezpłatne informacje na temat możliwości podróżowania, pracy, nauki i wolontariatu w Europie, a także uczestnictwa w programach finansowanych przez UE dla osób w wieku od 13 do 30 lat.
Europejski Rok Umiejętności wspiera osoby dążące do zdobycia odpowiednich umiejętności w osiągnięciu wysokiej jakości zatrudnienia. Inicjatywa ta pomaga również małym i średnim przedsiębiorstwom w rozwiązaniu problemu niedoboru wykwaflikowanych pracowników w Europie, organizując liczne wydarzenia i aktywności.
Dowiedz się więcej na temat dostępnych możliwości podnoszenia lub doskonalenia swoich umiejętności!
Znajdź pracę, możliwości szkolenia oraz cenne informacje i wskazówki dotyczące rynku pracy dzięki EURES, Europejskiej Służbie Zatrudnienia.
Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia to serwis informacyjny, w którym Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy publikują informacje adresowane do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a także samych pracodawców.
Europass oferuje bezpłatne narzędzia, które sprawią, że Twoje kompetencje i kwalifikacje staną się widoczne i zrozumiałe w całej Europie i poza nią. Ponadto, na tej platformie znajdziesz również informacje na temat możliwości nauki i pracy w Europie, jak również szczegółowe dane kontaktowe do krajowych centrów działających w ponad 30 krajach, oferujących wsparcie w zakresie korzystania z serwisu lub możliwości, które Europass stwarza.
Wzmocniona gwarancja dla młodzieży to program, który wspiera walkę z bezrobociem wśród osób młodych. Dzięki niemu możesz dostać dobrą pracę w ciągu czterech miesięcy od zakończenia formalnej edukacji lub uzyskania statusu bezrobotnego. Projekt jest przeznaczony dla wszystkich osób w wieku poniżej 25 lat.
Na stronie “Twoja Europa w Polsce” znajdziesz przydatne porady dla obcokrajowców dotyczące zatrudnienia w kraju.
Seeking employment – Your Europe in Poland – Gov.pl website (www.gov.pl)
Portal Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pomoże Ci w znalezieniu ofert pracy w Polsce i za granicą, a także znajdziesz tu propozycje staży, praktyk oraz informacje dotyczące przygotowania zawodowego.
Polska, polski + inne języki: angielski, ukraiński, rosyjski, białoruski
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia dostęp do niezbędnej opieki medycznej świadczonej przez państwo podczas tymczasowego pobytu w dowolnym z 27 krajów UE oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii lub Wielkiej Brytanii na tych samych warunkach i za taką samą cenę (w niektórych krajach bezpłatnie) co osoby ubezpieczone w tym kraju. Dowiedz się, jak złożyć wniosek o bezpłatną kartę.
Celem programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-27 jest zapewnienie pomocy żywnościowej osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Warunkiem skorzystania z programu jest otrzymanie skierowania wystawionego przez ośrodek pomocy społecznej i nieprzekroczenie określonego progu dochodowego. Na stronie internetowej programu znajduje się więcej informacji na temat wymagań i możliwości uzyskania pomocy przez potrzebujących.
Celem rządowego programu wsparcia dla rodzin z dziećmi jest wspieranie rozwoju i dobrostanu polskich rodzin poprzez inicjatywy i świadczenia. Na stronie rządu znajduje się więcej informacji o różnych programach, takich jak Rodzina 800 plus, Dobry Start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Maluch+ czy też Karta Dużej Rodziny.
emp@tia to portal usługowo-informacyjny poświęcony usługom socjalnym w Polsce, m.in. zakładom rehabilitacyjnym, placówkom opieki dziennej, ośrodkom opieki społecznej. Na stronie znajdują się również informacje o świadczeniach i programach ubezpieczeń społecznych przeznaczone dla osób, które planują przeprowadzkę w granicach Unii Europejskiej.
Wszystkie wnioski elektroniczne i informacje dotyczące rejestracji znajdują się na portalu.
Rzecznik Praw Obywatelskich sprawdza, czy prawa obywateli są przestrzegane przez instytucje państwowe. Przedmiotem zainteresowania Rzecznika jest to, czy działania urzędników i różnych instytucji wobec obywateli są zgodne z prawem, oraz to, czy urzędnicy, sądy, szpitale, szkoły i inne służby nie ignorują spraw zgłaszanych przez obywateli.
Osoby, które mają problem na przykład z uzyskaniem świadczeń emerytalnych, zasiłku mieszkaniowego lub alimentów powinny odwiedzić stronę internetową Rzecznika, aby uzyskać więcej informacji o możliwości uzyskania pomocy.
Fundacja Aktywności Zawodowej to organizacja non-profit odpowiedzialna za prowadzenie działań mających na celu zwiększenie uczestnictwa na rynku pracy, w szczególności wśród osób z niepełnosprawnościami. Na stronie internetowej Fundacji można znaleźć informacje o działaniach i programach, które są przez nią realizowane, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami.
Za wdrażanie polityki rządowej dotyczącej praw i potrzeb osób z niepełnosprawnościami odpowiada Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Na stronie internetowej Pełnomocnika można się dowiedzieć, jak są załatwiane sprawy dotyczące osób z niepełnosprawnościami.
Zielona Linia dostarcza informacji na temat świadczeń dla bezrobotnych, które można uzyskać w Polsce. Na stronie internetowej serwisu można poznać wymagania, które należy spełnić, oraz inne formy wsparcia dostępne dla różnych osób.
Program Aktywny Rodzic ma na celu pomoc rodzicom i opiekunom prawnym małych dzieci w zachowaniu równowagi między pracą a opieką nad dziećmi.
Więcej informacji na temat dostępnych świadczeń można znaleźć na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Więcej informacji o płacy minimalnej, która przysługuje w Polsce, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Wynagrodzenie minimalne — Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej — portal Gov.pl