Agencija vam pruža usluge strukovnog obrazovanja i osposobljavanja za pristup nekim profesijama. Saznajte više o popisu programa i tečajeva te kako se vrednuju vaši obrazovni rezultati.
Hrvatski zavod za zapošljavanje nudi vam financiranje obrazovanja i osposobljavanja za stjecanje novih vještina potrebnih za zaposlenje. Otkrijte kako možete iskoristiti ove pogodnosti.
Hrvatski zavod za zapošljavanje nudi vam financiranje za tečajeve osposobljavanja. Zaposlene i samozaposlene osobe, te novi vlasnici poslovanja mogu dobiti financijsku pomoć kroz programe neformalnog učenja. Otkrijte kako možete iskoristiti ove pogodnosti.
Hrvatski zavod za zapošljavanje nudi obuku na radnom mjestu i pristup obrazovanju u ustanovama formalnog obrazovanja odraslih za nezaposlene. Otkrijte kako možete iskoristiti ove pogodnosti.
Europass pruža besplatne alate koji čine vaše vještine i kvalifikacije vidljivima i razumljivima diljem Europe i šire. Štoviše, na platformi Europass nećete pronaći samo prilike za učenje i posao diljem Europe, već i specifične kontakte za pojedine zemlje te informacije o učenju i radu u inozemstvu.
Eurodesk pruža besplatne informacije o prilikama za putovanje, rad, studiranje i volontiranje u Europi ili sudjelovanje u programima financiranim od strane EU-a za mlade ljude do 30 godina starosti.
Iskoristite pogodnosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Kada zaposlite osobe koje su nezaposlene više od 6 mjeseci, možete dobiti financijsku potporu. Saznajte više o tome kako možete iskoristiti ove usluge.
Hrvatski zavod za zapošljavanje nudi vam financijsku potporu u trajanju od 24 mjeseca ako ste nezaposleni, želite otvoriti vlastitu tvrtku i nalazite se na popisu nezaposlenih osoba. Ako želite postati samozaposleni, saznajte više o tome kako možete iskoristiti ove usluge.
Ako ste zaposleni u sezonskim zanimanjima, možete dobiti financijsku potporu: Hrvatski zavod za zapošljavanje nudi vam financijsku pomoć u trajanju od 6 mjeseci. Saznajte više o tome kako možete iskoristiti ove usluge.
Garancija za mlade bori se protiv nezaposlenosti mladih: možete dobiti kvalitetne ponude u roku od četiri mjeseca nakon završetka formalnog obrazovanja ili gubitka radnog mjesta. Projekt je namijenjen svim mladim ljudima do 25 godina starosti.
Možete dobiti financijsku potporu kroz ESF+ ako ste nezaposleni, vodite malu tvrtku ili ste žena. Saznajte više o tome kako dobiti ovu financijsku pomoć.
Pronađite poslove, prilike za obuku i vrijedne informacije te savjete o tržištu rada s Euresom, europskom mrežom za suradnju među službama za zapošljavanje.
Na ovoj stranici Vlade možete pronaći informacije o financijskim mjerama za roditeljsku potporu povezanu s brigom o djeci. Na stranici su navedene i nacionalne institucije koje nude podršku.
Središnji ured za demografiju i mlade pruža podršku obiteljima i roditeljima. Središnji je pružatelj informacija o podršci za roditelje, njihovim socijalnim pravima, očinskom i rodiljnom dopustu te financijskim naknadama koje roditelji mogu primiti. Njihova internetstranica nudi informacije o mjerama, aktivnostima i podršci za djecu i obitelji.
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) nudi jednokratnu financijsku potporu za roditelje novorođene djece. Na njihovojinternet stranici nalaze se informacije o podršci za novorođenu djecu i roditelje.
Europska kartica zdravstvenog osiguranja (EHIC) omogućuje vam pristup medicinski neophodnim zdravstvenim uslugama za vrijeme privremenog boravka u bilo kojoj od 27 zemalja EU-a, Islandu, Lihtenštajnu, Norveškoj, Švicarskoj ili Ujedinjenom Kraljevstvu pod istim uvjetima i uz iste troškove (u nekim zemljama besplatno) koje imaju osobe osigurane u toj zemlji. Saznajte kako možete zatražiti ovu besplatnu karticu.
Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske upravlja s nekoliko usluga i programa, kojima je cilj poboljšanje statusa osoba s invaliditetom. Na njihovoj internet stranici možete pronaći informacije o samostalnom životu, podršci osobama s invaliditetom, pravnoj podršci, obrazovanju i drugim temama.
Zavod štiti prava zaposlenih osoba kojima je potrebna rehabilitacija i promiče zapošljavanje osoba s invaliditetom. Nudi financijsku potporu kako bi radna mjesta postala pristupačnija osobama s invaliditetom. Internet stranica Zavoda nudi resurse za osobe s invaliditetom i njihove poslodavce.
Cilj projekta „Radnopravnost” je podržati jednakost na radnome mjestu u kontekstu seksualne orijentacije i rodne jednakosti. Njihova internet stranica pruža savjete za LGBTI osobe suočene s diskriminacijom na radnome mjestu i često objavljuje informacije o događanjima kojima se promovira jednakost LGBTI osoba na radnome mjestu.
Internet stranica pučke pravobraniteljice pruža informacije o zaštiti ljudskih prava i obrađuje pritužbe građana o raznim povredama. Ovdje možete pronaći vijesti o pitanjima ljudskih prava, kao što su nejednakost na radnome mjestu, pravni savjeti i način podnošenja pritužbe. Internet stranica Pučke pravobraniteljice također nudi savjete i pravne smjernice o ljudskim pravima i pitanjima povezanima s jednakošću.
Internet stranica pravobranitelja za osobe s invaliditetom pruža informacije o pravima i interesima osoba s invaliditetom. Sadrži podatke o pravnim okvirima, izvješća o aktivnostima, vijesti i resurse za borbu protiv diskriminacije i promicanje prava osoba s invaliditetom.
Internet stranica pravobraniteljice za ravnopravnost spolova pruža informacije i savjete u borbi protiv rodne diskriminacije. Sadrži podatke o pravnim okvirima, izvješća o aktivnostima, vijesti i resurse za borbu protiv diskriminacije te promicanje rodne jednakosti, uključujući jednaku plaću i mogućnosti.
Ured za ravnopravnost spolova u Hrvatskoj pruža informacije o promicanju i provedbi rodne ravnopravnosti. Usredotočuje se na razvoj politika, praćenje napretka rodne ravnopravnosti i suradnju s različitim sudionicima iz tog područja. Internet stranica Ureda sadrži podatke o pravnim okvirima, akcijske planove i resurse za borbu protiv rodne diskriminacije.